polska pomoc PL

Kahetia www

slider header1

   REGION KACHETIA

POLSKO - GRUZIŃSKIE CENTRUM WSPIERANIA I PROMOCJI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Przesten otwarta

Get Adobe Flash player


Artykuły

Polsko – Gruziński projekt na starcie

018Ruszyła realizacja projektu pt. „Podkarpackie wspomaga rozwój regionalny Regionu Kachetia poprzez wspieranie instytucji otoczenia biznesu w Regionie Kachetia”. To inicjatywa, która jest współfinansowana w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

W ramach projektu utworzono Centrum Wspierania i Promocji Przedsiębiorczości w mieście Telavi (Region Kachetia). Centrum będzie pełnić funkcję głównie konsultacyjno – informacyjną dla przedsiębiorstw, instytucji okołobiznesowych i innych podmiotów zainteresowanych rynkiem gruzińskim lub polskim.

Krajowymi partnerami przedsięwzięcia jest Izba Przemysłowo – Handlowa w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia. W ciągu roku w ramach projektu zorganizowane zostaną Polsko – Gruzińskie Dni Przedsiębiorczości, a wcześniej wizyta studyjna o charakterze gospodarczym przedstawicieli Regionu Kachetia w naszym województwie.

Projekt koordynowany jest w Oddziale promocji gospodarczej Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Koszt przedsięwzięcia to prawie 134 tys. zł. Projekt jest współfinansowany w ramach programu Polskiej Pomocy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r. Z budżetu województwa wykorzystanych zostanie zgodnie z regulaminem konkursu 10 procent wkładu własnego od ogólnej kwoty projektu.

Fot. Zdjęcie budynku

074

Centrum mieści się w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego Kachetii.

linia 1024

 Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

linia 1024

Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.